Jakubowe Dni Tolkmicka

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego miasteczka w dniach 28- 29 lipca czekają na Państwa rożnego rodzaju atrakcje kulturalne i artystyczne.

Już w sobotę na "Jarmarku pielgrzyma" który odbędzie się na Placu Wolności zaroi się od różnego rodzaju stoisk oraz kramów prezentujących dawne rzemiosło, dobrą kuchnię oraz drobny handel. Mieszkańcy oraz osoby odwiedzające nasze miasteczko będą mogli uczestniczyć w warsztatach rzeźbiarskich , ceramicznych archeologicznych ,tkackich , kaletniczych i włókienniczych.

Warto również zarezerwować sobie czas wolny na niedzielę 29 lipca. Zapraszamy serdecznie wszystkich tym razem na targowisko miejskie. Na scenie głównej już od godziny 12.00 odbędą się liczne koncerty zespołów prezentujących dobrą muzykę począwszy od występu orkiestry dętej a kończąc na teatrze muzycznym który przedstawi program pt "piosenka jest dobra na wszystko" Tego dnia będziecie mogli Państwo również posmakować regionalnej zupy rybnej przygotowanej zgodnie z miejscową recepturą a i innych przysmaków przygotowanych przez miejscowe gospodynie także nie zabraknie.

 

Zapraszamy serdecznie więcej informacji na plakacie.