Każdy człowiek powinien mieć swoje pasje,ponieważ poszerzają one jego wiedzę, są źródłem satysfakcji i pozwalają się rozwijać .Wszystko zależy od tego czy człowiek odnajdzie w nich siebie.
Kilka słów czym jest modelarstwo pływające o napędzie spalinowym w klasie FSR.
Modele te są napędzane silnikami spalinowymi o różnych pojemnościach od 3,5 ccm do 35 ccm w zależności od kategorii.
Są sterowane drogą radiową i są to modele o bardzo zaawansowanej technologii elektronicznej. Silniki żarowe są dwusuwowe wysokoprężne i wysokoobrotowe napędzane paliwem- metanolem.
Obroty silników dochodzą do 40 tys. obrotów . FSR V, H ,O są to różne rodzaje ślizgów, różniące się budową kadłuba, które osiągają prędkość ponad 22m/s.
Sukcesy zawodnika zależą głównie od jego zdolności manualnych, co wymaga bardzo systematycznych i intensywnych treningów . Warto wiedzieć,że modele pływające osiągają prędkości dochodzące od 120 km/h, a nawet do 130 km/h . Panowanie nad modelem ślizgu klasy FSR z napędem spalinowym to nie lada wyzwanie a zwłaszcza dla dziewczyny.


Od 2010 r. modelarstwo pływające jest sportem kwalifikowanym podlegającym Ministerstwu Sportu.

Sezon zawodów dla naszych modelarzy rozpoczęty i to z sukcesami.Żnin i Kleczew zdobyty przez modelarzy z Tolkmicka .Brawo Agata i Daniel. (Zapraszamy do galerii zdjęć)