Logo MGOK w Tolkmicku
Powróć do: Sekcje

MGOK Tolkmicko

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku od 6 roku życia prowadzi Ewelina Podborowska. Warsztaty odbywają się od wtorku do piątku z podziałem na grupy wiekowe. Zajęcia plastyczne wyzwalają ekspresję dziecka, rozwijają twórczą inicjatywę oraz pomysłowość, a przede wszystkim pobudzają rozwój umysłowy i emocjonalny.

Zajęcia wokalne dla dzieci od 7 roku życia oraz dorosłych prowadzi Anita Sienicka. Zajęcia dla poszczególnych grup odbywają się w środy: godz. Uczestnicy zajęć uczą się prawidłowej emisji głosu, pracują nad postawą sceniczną, ćwiczą z mikrofonem oraz biorą udział w konkursach.

Zajęcia taneczne dla dzieci od 4 roku życia  prowadzi Magdalena Krupa. Zajęcia odbywają  się w każdy poniedziałek. Obowiązuje podział na kategorie wiekowe. Podczas zajęć dzieci zdobywają podstawowe umiejętności związane z koordynacją ruchu przy okazji świetnie się bawiąc.

Zajęcia modelarskie "Mały majsterkowicz" - zajęcia dla dzieci i młodzieży, które prowadzi Daniel Chmielewski. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Terminy zajęć wyznaczane są z tygodniowym wyprzedzeniem. Podczas warsztatów instruktor zapewnia ciekawy sposób spędzania wolnego czasu oraz czuwa nad bezpieczeństwem uczestników.

Fitness dla dorosłych prowadzony przez Agnieszkę Kalinowską dzieli się na dynamiczne ćwiczenia step&shape oraz odprężający pilates. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki. Ćwiczenia  mają na celu zwiększenie kondycji oraz poprawę  wydolności organizmu uczestników.

Zdrowy kręgosłup prowadzony przez Annę Pijewską - to poranne zajęcia dla dorosłych, których celem jest poprawienie postury ciała zmniejszenie bólu w obrębie kręgosłupa oraz rozciągnięcie i złagodzenie napięć mięśniowych. Ćwiczenia pozwalają na zwiększenie odstępu między dyskami a kręgami kręgosłupa, co ma na celu redukcję bólu spowodowanego przez siedzący tryb życia. Program oferuje ćwiczenia dostosowane do indywidualnych możliwości uczestników, mając na celu wzmocnienie mięśni głębokich, które są kluczowe dla odciążenia kręgosłupa. 

Zespół Tolkmiczanki to zespół ludowo-biesiadny, prowadzony przez Roberta Nasiłowskiego, który czerpie radość z tradycyjnej muzyki biesiadno-ludowej. Aktywnie uczestniczą w różnorodnych przeglądach i festiwalach skierowanych do seniorów, prezentując bogactwo polskiej kultury ludowej. Ich występy są pełne energii i autentyczności, co sprawia, że zespół cieszy się uznaniem wśród miłośników folkloru. 

Koło Gospodyń Wiejskich BARBÓRKA - Panie spotykają się raz w tygodniu na kawę, herbatę lub na doskonalenie przepisów kulinarnych. Bardzo chętnie reprezentują M-GOK na różnego rodzaju wydarzeniach tj. festynach rodzinnych, dożynkach itp. prezentując swoje umiejętności kulinarne.